Nesmrtelné legíny

Dámské legíny jsou hitem již od 60. let minulého století. Patří k nejoblíbenější, nejpohodlnější a nejuniverzálnější části oděvu v celé historii odívání .

Legíny jsou známé již z dob středověku. Tuto část oděvu tehdy nosili hlavně muži a to jak ti neurození, tak i vznešení ( šlechta, panovník ). Dámy začaly legíny podobné spodním kalhotám nosit až v 19. století pod krinolínami.

Legíny se staly nedílnou součástí našich šatníků. Jsou úžasně kombinovatelné – legíny se sukní, šortkami, s tričkem, legíny se svetrem jsou dnes každodenní klasika. Legíny jsou ideálním kouskem pro cestování – nezaberou téměř žádné místo a díky úžasným vlastnostem materiálu se nezmačkají. Legíny jsou tím nejuniverzálnějším kouskem v šatníku. Nejen že se hodí do každého počasí, ale i na různé aktivity. Mohou si je obléci i plnoštíhlé postavy. Zvolí si třeba tmavší odstín legín a pestřejší horní díl oděvu. Dlouhé, vzdušné  tuniky, či šaty ke kolenům. Již dávno neplatí, že legíny nosí pouze mladí, nebo se hodí jen na sportovní aktivity. Velký výběr legín, jejich univerzálnost a snadné kombinování zapříčinilo, že se staly součástí běžného šatníku.

LEGÍNY JSOU PROSTĚ SKVĚLÝM  VYNÁLEZEM !