O legínách

Materiál: BAREVNE-LEGINY jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu. Viskóza – 92%, Lycra – 8%.

Viskóza-Celulóza – jako základní surovina pro výrobu viskózy je přírodní polymer, tedy  organická sloučenina s molekulovým  řetězcem. Viskóza  se získává regenerací celulózy. Začátkem 20. století přišla první viskózová vlákna na trh jako náhrada za přírodní hedvábí a později za bavlnu a vlnu.

Vlastnosti: Výrobky z viskózového vlákna mají příjemný  omak , dobrou savost a nemačkavost. Při vyšších teplotách se však snadno sráží a nejsou odolné proti biologickým vlivům.

Lycra – je obchodní název pro elastan. Roztažnost vláken dosahuje až osminásobek délky.

Úplet – nebo-li  Pletenina je plošná textilie tvořená vzájemným protahováním kliček nebo smyček. Jedná se o pleteniny zátažné, které jsou jemné, více pružné a mají nevýraznou strukturu povrchu. Jemnost určuje počet oček na jednotku délky.

Zpracování: BAREVNE-LEGINY jsou ušité formou  modelové konfekce na profesionálním šicím stroji pro pleteniny. Švy jsou sešívány 4nitným overlockovým stehem. Délka i pas je začištěn cover-stehem.

Proč jsou naše barevne-leginy.cz  jedinečné ?

Jsou příjemné na dotek, cítíte se v nich pohodlně. Střih dokonale padne jak štíhlé postavě, tak plnoštíhlé postavě. V nabídce je široký velikostní sortiment.

 

DÁMSKÉ  –  vel.  36 – 52

  • krátké 3/4  délky  / Délka – 10 cm pod kolenní přímkou. /
  • dlouhé – úzké
  • dlouhé – v délce mírně rozšířené. / Právě tento střih se hodí pro postavy plnějších tvarů /

DÍVČÍ  –  vel. 122 – 176

  • dlouhé – úzké
  • krátké 3/4 délky  / Délka – 10 cm pod kolenní přímkou./

 

Dle přání zákazníka je možné zhotovit libovolný počet kusů legín různých velikostí a barev. Střih je možno přizpůsobit též  požadavkům zákazníka.

Pro personál: restaurací, kuchyní, zdravotnictví …

Pro sportovní účely: taneční a sportovní kluby …

 

 

DALŠÍ  MATERIÁLY :

Nová nabídka legín je obohacená novými modely z materiálů jako je Bavlna, Polyamid a Polyester.

Jedná se o směs Bavlny s Lycrou a Polyamidem a směs Bavlny s Lycrou a Polyesterem.

 

BAVLNA:

Bavlna je přírodní vlákno získávané z bavlníku rostoucího v subtropickém pásmu. Materiál je měkký a jemný, zároveň také poddajný, pevný a pružný. Bavlna má velmi dobrou savost potu a je prodyšná.

Materiál je příjemný na dotek, citlivá pokožka ji velmi dobře snáší. Často se používá v kombinaci se syntetickými materiály.

 

POLYAMID / PAD /

Polyamid je syntetické vlákno. Vyznačuje se  vysokou pevností a odolností v oděru. Materiál má malou násakovost a schopnost rychle uschnout, což přispívá k pocitům sucha při nošení. Polyamidové vlákno je velmi jemné a často je používáno jako náhrada přírodního hedvábí. Úplety mají velmi jemný a hebký omak. Vynikající vlastnosti  vlákna propůjčují materiálu brilantní barvy s dobrou stálostí. Díky malé absobci vlhkosti materiál dobře odvádí pot a proto je často používán pro sportovní a funkční prádlo.

 

POLYESTER / PES /

Materiál z polyesterového vlákna má velmi dobrou odolnost vůči oděru, působení světla a slunečních paprsků. Je trvanlivý  a stálobarevný. Vyznačuje  se velmi nízkou navlhavostí a naopak dobrou schopností odvádět vlhkost, čímž přispívá k rychlejšímu odvodu potu od pokožky. Díky svému kruhovému průřezu je vlákno vysoce lehké a výsledné textilii propůjčuje hedvábný vzhled a omak.